Snowtubing - cudowna zimowa frajda dla dużych i małych!

Dzieci zjeżdżające po zaśnieżonym stoku na gumowym stoku.
Pamiętacie te zimy gdy byliśmy dziećmi? Kiedy zaraz po szkole zamiast grzecznie odrabiać lekcje, rzucało się plecak w kąt i biegło na podwórko (w Małopolsce na pole), aby korzystać z uroków zimowych atrakcji? Pamiętacie, jak zjeżdżaliśmy z każdej możliwej górki na każdym możliwym sprzęcie i nic co zimowe, nie było nam obce? Wracaliśmy do domu późnym wieczorem zmachani, z zaróżowionymi od mrozu policzkami, w przemokniętych ortalionach, ale zawsze szczęśliwi! A gdyby tak wrócić na chwilę do tych beztroskich czasów? I zamiast na byle jakim sprzęcie domowej roboty zjechać z górki na profesjonalnym pontonie albo...bananie? Chodźcie poczytać o snowtubingu - atrakcji, na punkcie której prawdopodobnie oszalejecie!

Czym jest Snowtubing?

Snowtubing przywędrował do nas prosto z Alp. Przez ponad 200 lat ewoluował i z początkowego sposobu transportu ludzi i materiałów na trudnodostępnych terenach, stał się zimową atrakcją i nie lada frajdą! Snowtubing to inaczej zjazd na dmuchanych dętkach, pontonach, a nawet dmuchanych bananach. Jeśli takie sprzęty kojarzyły się Wam do tej pory głównie z plażowaniem, to mamy zaskakującą wiadomość! W zimie zyskują one nową rolę i cieszą użytkowników również w trakcie zimowego wypoczynku! Zima w Małopolsce to idealny moment, aby spróbować takiej niecodziennej atrakcji. Od razu uprzedzamy - nie będzie tak łatwo jak na sankach! 

Zjazd z górki na kole lub na bananie? Wybór należy do Was! 

Wielkie plastikowe koła, podłużne banany i pontony są już do dyspozycji na wielu małopolskich stokach. Powstaje też coraz więcej torów do snowtubingu z prawdziwego zdarzenia. Są nawet takie, na których nie trzeba się trudzić wnoszeniem sprzętu, gdyż wyjedziecie na nim na start z pomocą wyciągu.

Są firmy organizujące specjalne zajęcia i imprezy dla amatorów tej aktywności. SnowDoo Adventure z Kościeliska zaprasza na szaloną jazdę na dmuchanych kołach ciągniętych za skuterem śnieżnym prowadzonym przez instruktora na specjalnie przygotowanym terenie. Adrenalina, świetna zabawa i mnóstwo śmiechu dla każdego gwarantowane! 

Snow Zabawa z Zakopanego ma w swojej ofercie snowrafting (niespotykane na co dzień połączenie pontonu oraz skutera śnieżnego płynącego po śnieżnych zaspach), snowtubing (dmuchane koło), extreme ślizg (jazda na dmuchanej desce za skuterem śnieżnym; ten, kto dłużej się utrzyma na desce, wygrywa), długą na 5 m zimową rurę (zadaniem siedzącego na niej zespołu jest zgranie ruchów, by jak najdłużej utrzymać się na rurze ciągniętej za skuterem). Niezależnie od wybranego sprzętu, można być pewnym, że przejażdżka dostarczy dużo dobrej zabawy, emocji i mnóstwo adrenaliny.

Snowtubing Gigant Zakopane to licząca ponad 200 m długości zakręcona śnieżna rynna znajdująca się w pobliżu skoczni Wielka Krokiew (nieopodal znajduje się inna atrakcja – snowlandia, czyli śnieżne miasteczko). Gumowy ponton szybko nabiera zawrotnej prędkości i nie sposób nad nim zapanować, nie można więc przewidzieć, jak długi odcinek przejedziemy przodem, a jaki bokiem lub tyłem.

Na zjeżdżanie po śnieżnym torze na specjalnych gumowych oponach/dętkach zaprasza też stacja narciarska TyliczSki w Tyliczu. 

Snowtubing, to świetna propozycja zimowej aktywności dla każdego, niezależnie od wieku. Należy jednak pamiętać, aby nawet podczas takich beztroskich zjazdów zachować ostrożność i mieć na względzie swoje predyspozycje fizyczne, a także nie zapominać o zachowaniu bezpieczeństwa i kultury na stokach. Zimowe stacje narciarskie oraz stoki służą nie tylko nam, ale również pozostałym entuzjastom zimowych szaleństw. Reszta to już zależy od Waszej fantazji, a tak jak wiemy jest od tego, aby bawić się na całego! 

Zimowe atrakcje Małopolski - korzystajcie ile możecie! 

Tym, którzy po zabawie na mrozie woleliby cieplejszą atmosferę, polecamy wizytę w klimatycznych uzdrowiskach lub relaksująych spa albo odwiedzenie basenów termalnych z widokiem na Tatry. Zimowe aktywności powodują większy apetyt, a gdzie możecie spróbować najlepszych lokalnych przysmaków, jeśli nie w jednym z polecanych lokali na naszej Małopolskiej Trasie Smakoszy?

Zima  w Małopolsce jest wyjątkowa i to co na pewno polecamy Wam zrobić, to poszukać atrakcji dopasowanych do własnych zainteresowań i upodobań. Tak się składa, że propozycji na szalone przygody mamy dla Was bardzo dużo i wierzymy, że każdy znajdzie u nas coś dla siebie! Może skuszą Was atrakcje dla dzieci, zwiedzanie miast szlakiem sławnych ludzi albo poznanie regionalnych tradycji i obyczajów? Sprawdźcie, co Wam w duszy gra i widzimy się niedługo! Do zobaczenia w Małopolsce! 

Multimedia


 
Kostenlose App VisitMałopolska herunterladen
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Verknüpfte Assets