W Małopolsce zima! Można więc szusować!

Widok na ośnieżony stok narciarski po którym jeżdżą narciarze.
Śnieg sypnął. Armatki i lance dorzuciły swoje. Narciarze mogą więc szusować po większości nartostrad. I tylko warto wspomnieć, że Małopolska to ponad 150 km tras narciarskich, blisko 60 stacji i ośrodków narciarskich, trasy biegowe, szlaki zimowych wypraw, psie zaprzęgi, kuligi i dziesiątki zimowych aktywności z basenami termalnymi na czele.

 

 

To w Małopolsce prawdziwa zima (ta z mrozami i śniegiem) trwa najdłużej. Nie tylko w Tatrach, ale w wielu pasmach górskich, zaczyna się ona bardzo wcześniej, często nawet na początku grudnia. Tak jak teraz. Pierwsze stacje już przyjmują narciarzy.

 

Można już jeździć na stacjach:

 • Bukowina Tatrzańska - wyciąg narciarski UFO tradycyjnie jako pierwszy, już 24 listopada, zainaugurował sezon narciarski na Podhalu

 • Krynica-Zdrój - pierwsi narciarze na głównym stoku stacji Słotwiny Arena pojawili się 29 listopada. Wyciąg taśmowy dla dzieci został uruchomiony 2 grudnia. 

 • Kasina Wielka - Kasina Ski & Bike Park 30 listopada, jako jedna z pierwszych w Polsce, otwarła dla miłośników nart i snowboardu nartostradę o długości 1300 metrów. O utrzymanie stoków narciarskich na Śnieżnicy - w odpowiedniej kondycji - w tym roku będzie dbało o 15 armatek śnieżnych więcej, w tym jedna złota(!). W sumie jest ich tutaj już 48.

 • Tylicz - od 1 grudnia Centrum Narciarskie MasterSki otwarte jest codziennie. 

 • Tylicz - od 1 grudnia narciarzy zaprasza również Stacja Narciarska TYLICZ.ski 

 • Wierchomla - 2 grudnia wystartowała Stacja Narciarska Wierchomla. Na początek miłośnicy nart mogli korzystać z wyciągów Wierchomla 1 i Stonoga

 • Podstolice - również 2 grudnia na pierwsze szusy zaprosił Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Podstolice Ski

 • Międzybrodzie Żywieckie - 2 grudnia najmłodsi miłośnicy zabawy na śniegu mogli korzystać z Górnej Polany w ośrodku PKL na Górze Żar (czekały tam na nich również mikołajkowe niespodzianki). Wielbiciele nart swoją szansę otrzymali 3 grudnia, gdy ruszył wyciąg nr 1, a zjeżdżać można było trasą nr 2.
 • Białka Tatrzańska - od 2 grudnia śniegiem, alpejską Karcmą Bania oraz widokami na stok oraz tatrzańskie granie zimowych gości wita Bania Ski 
 • Czarny Groń - to był prezent od samego Świętego Mikołaja... Stacja Narciarska Czarny Groń ruszyła 6 grudnia o godz. 17.  
 • Kasprowy Wierch - 6 grudnia pierwszych narciarzy i snowboardzistów przejęła także Święta Góra. PKL na początek udostępniły krzesełko i nartostradę w Dolinie Gąsienicowej. Od 15 grudnia szusować można także w Dolinie Goryczkowej. Na nartostradach leży nawet 85 cm śniegu.
 • Białka Tatrzańska - 8 grudnia nastąpiło oficjalne otwarcie sezonu narciarskiego w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska.
 • Białka Tatrzańska - od 9 grudnia stoki udostępnił również ośrodek narciarski Kaniówka. Najpierw ruszyły: kolej VII, orczyk 9 oraz taśma, a narciarze mogli szusować po trasach oznaczonych jako K2, K3 i K4.
 • Zakopane - 9 grudnia pierwszych gości przyjęła również Polana na Gubałówce. Tego też dnia odbyły się Mikołajki na Gubałówce, a specjalnym gościem był Mikołaj, który do Zakopanego przyleciał prosto z Laponii. 23 grudnia na Gubałówce podwoje otworzą Snow Park oraz tor SnowTubbibgowy. I nie można zapomnieć o magicznej Krainie Światła z blisko 2 000 000 ekologicznych ledowych światełek.
 • Zakopane - 15 grudnia do zjazdów zaprosiła stacja Polana Szymoszkowa. - Śniegu mamy pod dostatkiem, a każdego dnia go przybywa - kuszą gospodarze ośrodka, którego bardzo mocną stroną są również zapierające dech w piersiach widoki na tatrzańskie granie. Na najmłodszych narciarzy i snowboardzistów czeka Kids Park Szymoszkowa. 
 • Rytro - 15 grudnia bramki do narciarskiego raju otwarto także w Stacji Narciarskiej RyterSki.
 • Zakopane - "Kochani otwieramy stok" - tak pięknie na zbocza Gubałówki zaprosili gospodarze ośrodka na zakopiańskiej Harendzie. Nartostrady zostały otwarte 16 grudnia.
 • Zawoja - na Mosornym Groniu pierwsze zjazdy odbędą się 16 grudnia.
 • Krynica-Zdrój - 16 grudnia ma wystartować sezon narciarski na Jaworzynie Krynickiej. Do dyspozycji będą trasy 1, 2 i 2a oraz Żółwik. Na początkujących narciarzy i snowboardzistów czekać będzie nowa, 500-metrowa "siódemka", a także obsługujące ją czteroosobowe krzesełko z podgrzewanymi siedzeniami. Stok jest łagodny, a widoki zapierają dech w piersiach. W tym sezonie Jaworzyna kusić będzie także Leśną nartostradą "Dookoła świata", a także 900-metrowym torem skicrossowym. W związku z tym, że nartostrady 2 oraz 2a były już wcześniej zaśnieżone stacja zaprosiła - 9 i 10 grudnia - na nieoficjalne otwarcie sezonu, będące jednocześnie okazją do przetestowania trasy, na której zostanie rozegrany Puchar Świata w snowboardzie.
 • Szczawnica - bramki do narciarskiego raju na Palenicy otworzą się 22 grudnia. Miłośnicy jazdy na nartach i snowboardzie będą mogli korzystać z 1800-metrowej Palenicy II oraz 400-metrowej Szafranówki.   

Będziemy informować o kolejnych otwartych stacjach narciarskich w Małopolsce!


Zapraszamy na narty! Odkryj Małopolskę! Tu zima trwa najdłużej!

 

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets