Karczmy Małopolskiej Trasy Smakoszy zapraszają w swoje progi!

Pierogi ze skwarkami na talerzu. Obok czerwone korale
Jest już otwarta większość karczm na Małopolskiej Trasie Smakoszy. W każdym z miejsc gospodarze dbają o bezpieczeństwo gości. Przy zachowaniu, także przez odwiedzających, odpowiednich środków ostrożności można delektować się wyjątkowym smakiem regionalnej kuchni.
W Krakowie w swoje progi zapraszają restauracje Wesele, W Starej Kuchni, Morskie Oko i Gościnna Chata. Kto ma ochotę na szybką wycieczkę za miasto, może posilić się w Cekierówce w Kocmyrzowie, Skansenie Smaków w Cholerzynie nad Zalewem Kryspinów lub Karczmie pod Wielką Solą w Wieliczce.
Przepięknie o tej porze roku prezentuje się Jura Krakowsko-Częstochowska. Wypoczywających wśród skalnych ostańców i średniowiecznych zamków zaprasza Chochołowy Dwór w Jerzmanowicach, Maciejówka w  Czajowicach i Klimtówka w Wolbromiu. Tuż przy skansenie w Wygiełzowie, również otwartym dla zwiedzających, działa Karczma Zagroda.
Podhalańskich przysmaków można skosztować w stolicy Tatr, gdzie znajdziecie karczmy Dwór Ślebody, Gazdowo Kuźnia, Staro Izba, Stek Chałupa, Zapiecek, oraz okolicach - w Poroninie posilicie się w Rąbanicy, a w Brzegach, nieopodal Bukowiny Tatrzańskiej, zaprasza Szymkówka. W przyszłym tygodniu planowane jest również otwarcie Karczmy przy Młynie w Zakopanem. Wśród podhalańskich restauracji warto pamiętać też o Karcmie u Borzanka w Nowym Targu. Nieco dalej na północ położona jest Rabka-Zdrój, a tam pyszne dania serwuje karczma Siwy Dym.
Macie ochotę na wypoczynek wśród beskidzkich łąk i lasów w cieniu niezwykłej drewnianej architektury? Odwiedzających Beskid Niski kusi smakami Gościniec Dworski w Ropie, Gospoda Magurska w Małastowie oraz Huculanka w Regietowie. Od 30 maja zaprasza też Gościnna Chata w Wysowej-Zdroju. W Beskidzie Sądeckim polecamy wizytę w Krynicy-Zdroju, gdzie przepyszne dania serwuje Cichy Kącik oraz Karczma Łemkowska Kłyniec. W weekendy zaprasza też Karczma nad Potokiem w Rytrze. Przy Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu działa Gospoda Galicyjska, a przy Muzeum Pszczelarstwa w Stróżach - Bartna Chata. W Beskidzie Wyspowym czeka na Was karczma Matras w Limanowej. W Pieninach, np. po spływie przełomem Dunajca lub górskich wędrówkach, można posilić się w restauracji Dwór na Polanie Sosny, w karczmie U Walusia w Krościenku nad Dunajcem lub Bacówce w Jaworkach. Pod Babią Górą znajdziecie Dziką Chatę i Tabakowy Chodnik w Zawoi oraz karczmę Rzym w Suchej Beskidzkiej. W nieodległych Targanicach pod Andrychowem czeka Karczma na Kocierzu.

 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets