Wielka Parada Smoków oraz Smoczy Piknik Rodzinny w Krakowie. Stolica Małopolski we władaniu smoczej rodziny

Wielkie plenerowe widowisko nad Wisłą. Nad barkami płynącymi po rzece wznoszą się wielkie smoki
Latające, pływające oraz twardo stąpające po ziemi. Wielkie i mikroskopijne. Melancholijne, uśmiechnięte oraz ziejące ogniem. Krakowskie smoki są jedyne w swoim rodzaju. Całą ich wyjątkową rodzinę będziemy mogli poznać 8 i 9 czerwca podczas Smoczego Pikniku Rodzinnego oraz Wielkiej Parady Smoków. To już 23. edycja tak lubianego święta organizowanego – tradycyjnie i z wielkim rozmachem – przez Teatr Groteska, tym razem pod hasłem „Smoki bajek, baśni i powieści”. Partnerem widowiska jest Małopolska Organizacja Turystyczna, a patronat medialny sprawuje nad nim visitmalopolska.pl

Smoczy Piknik Rodzinny w Krakowie

Malowniczy Smoczy Piknik Rodzinny rozpocznie się 8 czerwca o godz. 10. Na Bulwar Czerwieński, znajdujący się u stóp Wawelu, smocza familia zaprasza wszystkich swoich wielbicieli, a szczególnie gorąco tych najmłodszych. Jeśli ktoś nie może przybyć 8 czerwca, pod Wawelem może stawić się także 9 czerwca w godz. od 10 do 19.

Na wszystkich czekać będą bowiem konkursy, gry, animacje oraz mnóstwo nagród. Warto więc zajrzeć do krainy legendarnych stworów. I tylko przypomnimy, że to pod Wawelem znajduje się najbardziej znana i jedyna w swoim rodzaju Smocza Jama, gniazdo rodowe pradawnych stworów.

Wielkie widowisko plenerowe u stóp Wawelu

Jednak tym co ściąga pod Wawel najokazalsze smoki oraz dziesiątki tysięcy krakowian i turystów jest zapierające dech w piersiach niesamowite nocne widowisko. Pierwsze smoki, wskrzeszone przez artystów z Teatru Groteska, wzbiją się w przestworza 8 czerwca, gdy wybije godz. 21.45. Te największe mają nawet 25 metrów długości oraz ponad 15 metrów wysokości. Będzie więc co podziwiać!

Wielkiej smoczej paradzie na Wiśle towarzyszyć będą nie tylko niezwykłe efekty pirotechniczne i kunsztowny pokaz laserów, ale także monumentalna muzyka oraz sztuczne ognie. Organizatorzy zaznaczają, że tegoroczne widowisko również będzie miało proekologiczną formułę. Na czym będzie polegała? Tego dowiedzą się wszyscy, którzy 8 czerwca przybędą nad zakole Wisły u stóp Wawelu.

Wielka Parada Smoków na Trakcie Królewskim

To oczywiście nie koniec smoczego weekendu w Krakowie. 9 czerwca „Smoki bajek, baśni i powieści” zgromadzą się na ulicach Krakowa, by w samo południe ruszyć w majestatycznym pochodzie. 30 wielkich legendarnych stworów, animowanych przez ponad tysiąc dzieci, wyruszy z Plant, pokona ulicę Grodzką, by przejąć władzę nad Rynkiem Głównym w Krakowie. W sercu miasta odbędzie się również wybór najpiękniejszych przedstawicieli – w trzech kategoriach – smoczej rodziny.

8 i 9 czerwca widzimy się więc na Smoczym Pikniku Rodzinnym i Wielkiej Paradzie Smoków. Obecność obowiązkowa!

23. Wielka Parada Smoków – informacje praktyczne

⇒ Smoczy Piknik Rodzinny

8 czerwca (sobota) – godz. 10-20

9 czerwca (niedziela) – godz. 10-19

 

Wielkie widowisko plenerowe na Wiśle

8 czerwca (sobota) – godz. 22

 

Wielka Parada Smoków

9 czerwca (niedziela) – godz. 12. barwny korowód wyruszy z Plant, by ulicą Grodzką dotrzeć na Rynek Główny

Smoczym szlakiem po Krakowie

A jeśli będziemy mieli ochotę na jeszcze więcej smoków? Zawsze możemy ruszyć ścieżką wytyczoną przez najmniejszych przedstawicieli prastarego rodu.

Na Szlaku Smoków Krakowskich odnajdziecie w tej chwili 7 małych smoków i….jednego dużego, czyli tego najbardziej znanego, smoka wawelskiego. Rzeźba autorstwa wybitnego artysty Bolesława Chromego od ponad 50 lat strzeże Smoczej Jamy u stóp Wawelu.

Pierwszy na Waszej ścieżce może pojawić się Smok Geodeta, który grasuje przy szkole nr. 29 w Podgórzu, przy al. Dembowskiego 12. Kolejne miejsca to: Park Bednarskiego, gdzie spotkacie Smoka Turystę, Plac Axentowicza ze Smokiem Malarzem, park Krakowski, gdzie kręci się Smok z Mapą, park Jordana, gdzie zobaczycie Smoka z Latawcem, plac na Groblach ze Smokiem Wodnym i ostatnie miejsce to legendarne Kino Kijów, przy którym czuwa oczywiście Smok Filmowiec.

Ale to oczywiście nie koniec smoczych opowieści w Krakowie. Wkrótce bowiem smocza rodzina w stolicy Małopolski powiększy się o kolejne maluchy!

Wielka Parada Smoków 2024

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets