Daj się ugościć. Odwiedź Kraków. Odkryj Małopolskę! Pierwszy wakacyjny pociąg już w Krakowie! Kolejne trzy pod „parą”!

3 dziewczyny w krakowskich strojach z koszami w ręku rozdają obwarzanki.
Były wianki i korale, lajkonik oraz krakowiacy, orkiestra i hejnał oraz mnóstwo gwiazd oraz gości znad morza… Była też świetna zabawa, nie tylko w pociągu, ale i na peronie. Kraków na bogato powitał pierwszy wakacyjny pociąg „Daj się ugościć! Odwiedź Kraków. Odkryj Małopolskę”. Skład, który 24 czerwca rano wyruszył z Gdyni Głównej przybył po południu na III peron stacji Kraków Główny. Było to najdłuższe otwarcie lata w Polsce. Specjalny skład w barwach RMF FM oraz kampanii „Daj się ugościć” przebył ponad 600 km!

Oto relacja z pierwszego przejazdu wakacyjnego pociągu do Małopolski na trasie Gdynia Główna - Kraków Główny!

Spotkanie pod Adasiem” w Gdyni

Zanim wakacyjny pociąg ruszył swoimi torami, w podróż nad morze wybrał się Adam Mickiewicz, by zaprosić wszystkich do Krakowa. W doborowym towarzystwie niedaleko od pomnika Josepha Conrada na Molo Południowym w Gdyni stanęła bowiem replika słynnego pomnika Adama Mickiewicza przygotowana przez krakowski Teatr Groteska. Wieszczowi towarzyszył szum fal, a zaskoczeni turyści z całej Polski nie dowierzali swoim oczom, co poeta tu robi?

Replika pomnika łudząco przypomina pomnik z Rynku Głównego, ale jest od niego mniejsza: to 0,8 oryginału. Żeby więc zobaczyć prawdziwego „Adasia” trzeba przyjechać do Krakowa. I właśnie do tego wieszcz zachęcał gdynian i przebywających nad morzem turystów. A jednym ze sposobów jest podróż wakacyjnym pociągiem w ramach kampanii "Daj się ugościć", który kończy swój bieg w najciekawszych miastach Małopolski, w tym w Krakowie.

Spotkanie pod Adasiem Gdynia   Spotkanie pod pomnikiem Adama Mickiewicza Gdynia

Wakacyjny pociąg do Krakowa i Małopolski

„Kochani ruszamy” - relacjonowali nasi specjalni wysłannicy RMF FM z Gdyni. Sygnał do odjazdu, tuż po godz. 8, dali Paulina Sawicka oraz Michał Dobrołowicz! Na pokładzie gwiazdy oraz specjalni goście. „Przed nami kilka godzin podróży i świetnej zabawy. Nasz imprezowy pociąg będzie teraz mknął do Krakowa, a konkretnie w kierunku "Wianki" w Krakowie i "European Games Kraków-Małopolska 2023”.

Na pokładzie specjalnego składu zameldowali się: Natalia Damek, wicemistrzyni świata IFBB Bikini Fitness i Absolutna Mistrzyni Polski IFBB Bikini Fitness; Mariusz Grochowski, mistrz siłowania na rękę, Stan Zapalny oraz mnóstwo gości. Oczywiście, wszyscy przybrani w małopolskie korale.

Jeśli któryś z gości specjalnego składu nie miał tego dnia czasu na poranny trening, mógł w pociągu poćwiczyć z absolutną mistrzynią. - Jest wiele ćwiczeń, które można wykonać podczas podróży – zapewniła Natalia Damek. I, jak się okazało, nie rzuciła słów na wiatr… Po chwili wagon imprezowy zamienił się w elegancką salę gimnastyczną, a goście „wyginali ciała” w różnych, nieraz dość karkołomnych pozycjach.

O kolejny potężny zastrzyk adrenaliny i wspaniałe show zadbał Stan Zapalny, czyli Staś Szymański. Jego „Ego” nie tylko wypełniło niezwykłymi brzmieniami skład, ale jeszcze bardziej rozbujało skład mknący do Krakowa. Oj, działo się! Widzowie szaleli!

Po drodze można było również, oczywiście jeśli ktoś czuł się na siłach, sprawdzić swoje umiejętności i moc bicepsów w starciu z Mariuszem Grochowskim. Moc była z nami, a mistrz tego dnia bardzo łaskaw!

Rozgrzewka fitness w wakacyjnym pociągu RMF FM  Występ muzyczny w wagonie wakacyjnego pociągu do Małopolski

„Daj się ugościć” mknie przez Polskę. Byle do Krakowa!

Po drodze było oczywiście parę przystanków. Działdowo, Warszawa, Łódź, Włoszczowa. Do składu dołączyli kolejni celebryci i gwiazdy – Dominik Dudek, Natalia Zastępa, Mariusz Kałamaga, Anastazja Maciąg, Mateusz Gessler, a także aktorzy Teatru Groteska.

- W pociągu jeszcze nie gotowałem – przyznał mistrz Mateusz Gessler. Kulinarne dzieła sztuki, a były to m.in. babka ziemniaczana z wędzonym Pstrągiem Ojcowskim oraz miodownik na miodach z Małopolski nie czekały długo na degustację. Kubki smakowe gości były zachwycone mistrzowskimi kulinariami, ale także przysmakami manufaktury cukierniczej. Nasi wspaniali pasażerowie zostali ugoszczeni łakociami Ciuciu Cukier Artist. Pasażerowie mieli również okazję spróbować wspaniałych win od Winnica Novi - Pałac Cianowice, Winnica Chronów oraz Winnica Chodorowa i nikt nie mógł uwierzyć, że w Małopolsce mamy tak wspaniałe wina. Do wina idealnie wpasowały się krakowskie obwarzanki z Żywego Muzeum Obwarzanka. I nie był to oczywiście koniec atrakcji.

Czym jest magia? O tym przekonali się wszyscy, którzy w napięciem obserwowali poczynania Justa Ediego. Magią w operowaniu… piłką popisał się również Krzysztof Golonka. To było coś niesamowitego. Od teraz pewnie trenować z Krzychem, będą tłumy.

Pociąg nie zwalnia, nie zasypia. Mknie, byle do Krakowa. „Przed nami jeszcze kilka godzin podróży, którą umilała nam m.in. Anastazja Maciąg. Ależ zrobiło się klimatycznie w „imprezowym wagonie”! Utalentowana wokalistka śpiewała, by „zostać tu na moment”, a my jesteśmy jak najbardziej na tak!” - relacjonowali reporterzy RMF FM ze składu „Daj się ugościć”. O formę podróżnych zadbała również Marta Kruk, bardziej znana jako Codziennie Fit, a o nastrój Dominik Dudek. Na pytania gości odpowiadały Karolina Bojar-Stefańska oraz Aleksandra Jarecka.

Pokaz iluzjonistyczny na stacji wakacyjnego pociągu do Małopolski   Skecze w wakacyjnym pociągu do Małopolski

„Daj się ugościć” na peronie III stacji Kraków Główny

„Dotarliśmy cali, zdrowi i szczęśliwi!” - tuż przed godz. 18 informowali goście specjalnego składu „Daj się ugościć”. Jako, że Kraków królewskim miastem jest, więc i powitanie było godne królów. Były specjalne wianki, orkiestra oraz lajkonik, który hasał między rozbawionymi gośćmi, a także tańce na peronie. I tak oto zakończyła się pierwsza, nieco szalona podróż przez całą Polskę!

To był pierwszy wakacyjny pociąg, który dotarł do Krakowa w ramach specjalnej akcji „Daj się ugościć. Odwiedź Kraków. Odkryj Małopolskę.” Kolejny - z Warszawy do Nowego Sącza, oczywiście z przystankiem w Krakowie – wyruszy już 8 lipca. Bilety do świata wielkiej przygody, tak jak w przypadku składu z Gdyni do Krakowa, do zdobycia w specjalnym ogólnopolskim konkursie na antenie radia RMF FM. 30 czerwca, 14 oraz 21 lipca będą rozpoczynać się kolejne tury konkursu, w czasie których słuchacze mogą ubiegać się o bilety na przejazdy.

Pasażerowie na stacji wakacyjnego pociągu do Małopolski   Wakacyjny pociąg do Małopolski

Organizatorem akcji „Daj się ugościć!”, w ramach projektu „Małopolska – cel podróży”, jest Małopolska Organizacja Turystyczna, działająca w partnerstwie z Województwem Małopolskim oraz Miastem Kraków. W te wakacje wszystkie drogi i tory prowadzić więc będą do Małopolski i do Krakowa.

Wybierzcie się z nami w tę ekscytującą podróż! Dajcie się porwać niezwykłej przygodzie. Zdobądźcie bilety i dołączcie do naszego wyjątkowego składu! Daj się ugościć. Odwiedź Kraków. Odkryj Małopolskę.

 

Pasażerowie wakacyjnego pociągu do Małopolski   Lokomotywa wakacyjnego pociągu do Małopolski

Szczegółowy rozkład jazdy wakacyjnych pociągów „Daj się ugościć”.

8 lipca:

Warszawa Wschodnia – Kielce – Kraków Główny – Tarnów – Nowy Sącz

22 lipca:

Poznań Główny – Ostrów Wielkopolski – Katowice – Kraków Główny – Zator

29 lipca:

Wrocław Główny – Opole Główne – Gliwice – Katowice – Kraków Główny – Tarnów

 

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets