Facebook link

Rowerowe miasteczko Ruchu drogowego Wieliczka - Obiekt - VisitMalopolska

Jesteś tutaj:
Powrót

Rowerowe miasteczko Ruchu drogowego Wieliczka

Rowerowe miasteczko Ruchu drogowego Wieliczka

Dwoje dzieci, jedno na hulajnodze, drugie na rowerku.

Józefa Jedynaka 5, 32-020 Wieliczka

Wieliczka proponuje najmłodszym świetną zabawę i edukację w jednym w stworzonym specjalnie dla dzieci miasteczku ruchu drogowego. 

Miasteczko jest kopalnią wiedzy dla dzieci jeśli chodzi o naukę zasad obowiązujących w ruchu drogowym. Co więcej, zdobytą wiedzę można od razu przećwiczyć. Jak wiadomo, dzieci uczą się przez zabawę. Całość terenu miasteczka została tak zorganizowana, żeby móc zainscenizować jak najwięcej sytuacji z prawdziwego ruchu ulicznego. Dzieciaki mogą, między innymi nauczyć się jak należy zachować się przed przejściem dla pieszych. Stają się także uczestnikami ruchu i uczą się zachowań na różnego rodzaju skrzyżowaniach, na rondzie czy przejeździe kolejowym lub tramwajowym. Ponadto dzieci można oswoić z jakże istotną na naszych ulicach sygnalizacją świetlną i przestrzeganiem jej oznaczeń. Ważnym aspektem jest również to, że wszystko odbywa w bezpiecznych warunkach podczas miłej zabawy. Dzięki właśnie takim miejscom dzieciaki w przyjazny sposób zostaną przygotowane do umiejętnego poruszania się w prawdziwej przestrzeni ruchu drogowego. Nie straszne będą im oznaczenia znakowe i świetlne na ścieżkach rowerowych, chodnikach i ulicach. 

W miasteczku możemy znaleźć: - Sygnalizację świetlną - Ronda - Liczne skrzyżowania - Przejścia dla pieszych - Chodniki - Ścieżki rowerowe - Przejazd kolejowy i tramwajowy - Kładkę dla pieszych

Miasteczko zlokalizowane jest w Wieliczce przy ulicy Jedynaka 5.