Facebook link

Willa Fryderyka Kraków - Obiekt - VisitMalopolska

Jesteś tutaj:
Powrót

Willa Fryderyka Kraków

Willa Fryderyka Kraków

Budynek restauracji Willa Fryderyka - elegancka willa z ogrodem widziana od frontu

Kazimierza Wielkiego 105, 30-074 Kraków

tel. +48 502515199
Willa miejska Fryderyka Pautscha to perła w samym sercu Krakowa. Niezwykłe miejsce kultury, galeria sztuki malarskiej i kawiarnia-kąsek dla ducha, a jednocześnie ukojenie dla ciała poprzez odpoczynek i możliwość degustacji pysznych potraw i słodkości.

Pragnienie ocalenia od zapomnienia cudownego miejsca na mapie Krakowa, autentyczna pasja gotowania i podróżniczo-kulinarne zainteresowania klasycznym stylem francuskim stały się fundamentem powstania Willi Fryderyka Pautscha. To tutaj tworzył profesor Fryderyk Pautsch, malarz i wieloletni rektor Akademii Sztuk Pięknych.

Willa miejska Fryderyka Pautscha stara się łączyć smak polskiej kuchni pachnącej lasem i klasycznej kuchni francuskiej, aby zadowolić najbardziej wymagające podniebienia. 

Odbywają się tu liczne konferencje, wystawy, spotkania  kulturalne oraz wernisaże. Parter przeznaczony jest na pomieszczenia kawiarni, w której prezentowany jest dorobek artystyczny Fryderyka Pautscha. Na poddaszu zrekonstruowana jest pracownia malarza, pomieszczenie biurowe, a pozostała przestrzeń wykorzystana jest na potrzeby galerii.

Dodatkowym elementem jest realizacja działań promocyjno-informacyjnych o zabytkowym obiekcie, między innymi: digitalizacja eksponatów, które są udostępnione w formie cyfrowej z wykorzystaniem nowych technologii:
http://willafryderyka.pl/wirtualny-spacer/

Willa miejska Fryderyka Pautscha zaprasza w każdy dzień tygodnia, oprócz poniedziałków.