Facebook link

Winnica Rubinowa - Obiekt - VisitMalopolska

Jesteś tutaj:
Powrót

Winnica Rubinowa

Winnica Rubinowa

Zdjęcie przedstawia kiść winogron rosnących na krzewie winorośli. Winogrona są dojrzałe i soczyste, a na fotografii widoczne są również liście winorośli, W tle rozmyte krzewy.

Świebodzin 30, 33-114 Świebodzin

tel. +48 724508408
Jedna z najmłodszych stażem winnic na Małopolskim Szlaku Winnym.

Założona w 2014 roku w dolinie rzeki Białej pod Tarnowem, Winnica Rubinowa to przydomowa uprawa posiadająca 1600 winnych krzewów.
Winnica jest położona w Świebodzinie w dolinie rzeki Białej, zaledwie 5 kilometrów od granic Tarnowa. Są to tereny należące do gminy Pleśna, która nie licząc podkrakowskiej Skały jest dziś bodaj najbardziej „zawinniczoną” gminą w Małopolsce. Dotąd bowiem posadzono tam pół tuzina profesjonalnie prowadzonych winnic, z których dwie – Winnica Zadora i Winnica Janowice – już sprzedają oficjalnie swoje wina do sklepów i restauracji.
Na powierzchni 65 arów znajdują się winorośle do produkcji win białych i czerwonych, a na 20 arach pod osłonami winorośle deserowe takie jak Skarb Panonii, Kodrianka, Arkadia i Ajwaz. Państwo Wach.
Z uwagi na młody wiek winnych krzewów produkcja jest stosunkowo niewielka. Wina wyrabiane w niewielkich partiach są fermentowane w stali nierdzewnej bądź w pojemnikach szklanych.
Założyciele winnicy zapraszają do zwiedzania oraz degustacji, a w przyszłości zamierzają otworzyć produkcję komercyjną wina.