Facebook link

Winnica Słońce i Wiatr - Obiekt - VisitMalopolska

Jesteś tutaj:
Powrót

Winnica Słońce i Wiatr

Winnica Słońce i Wiatr

Na pierwszym planie zaobserwować można siatkę z drutu, na której widnieje tabliczka z napisem winnica słońce i wiatr, uprawa ekologiczna. W tle widoczne pole na którym w rzędach rosną krzewy winorośli.

Świńczów 69, 32-043 Skała Region turystyczny: Jura Krakowsko-Częstochowska

tel. +48 882729486
Miejsce Przyjazne Rowerzystom - MPR

Alpinista i Ślązaczka, którzy postanowili poświęcić się winiarstwu.

Założona przez Kasię i Jacka Fluderów Winnica Słońce i Wiatr rozpoczęła swoje istnienie w 2011 roku na 40-sto arowym terenie przy Ojcowskim Parku Narodowym. Miłośnicy i pasjonaci wspinaczki górskiej postanowili do swojej sportowej pasji dodać kroplę wina. Nazwa winnicy została wmyślona przez dzieci właścicieli. Obecnie posiada prawie 2 ha upraw rozrzuconych w trzech miejscach na przestrzeni około 10 kilometrów, od skraju Doliny Prądnika, po Dolinę Dłubni.  Uprawy położone są na wysokości od około 300 m n.p.m. w Iwanowicach, do prawie 400 m n.p.m. w Smardzowicach. Głównie wytwarza się tu odmiany mieszańcowe odporne na grzyby, aby ograniczyć stosowanie oprysków chemicznych, takie jak seyval i solaris na wino białe, oraz leon millot, marechal foch, regent, rondo, cabernet cantor i cabernet cortis na wino czerwone. Winnica zaprasza na degustacje, podczas których można spróbować win, a także dowiedzieć się wiele o historii winnicy, specyfice jurajskich gleb, i oczywiście ciekawostek o procesie produkcji wina.

Więcej o Miejscach Przyjaznych Rowerzystom oraz trasach i szlakach rowerowych Małopolski znajdą Państwo na stronie narowery.visitmalopolska.pl.