Odkryj Małopolskę: trasy samochodowe

Widok na drogę asfaltową o zachodzie słońca w okół drzewa.
Polska Sahara, Skamieniałe Miasto czy replika Grobu Chrystusa, to tylko przykłady niezwykle interesujących miejsc na terenie Małopolski. W naszym regionie można też zobaczyć, gdzie zapalono pierwszą na świecie uliczną lampę naftową, spróbować poszukać legendarnego skarbu Inków oraz odwiedzić miejsce, gdzie kształcono katów. Dotarcie do tych i innych atrakcji ułatwią propozycje krótszych i dłuższych wycieczek, które zamieściliśmy na portalu.

Małopolskę można odkrywać na wiele sposobów – podróżując samochodem, wędrując pieszo, na rowerze, konno, a nawet płynąc kajakiem. Miejsc wartych odwiedzenia jest tak wiele, że czasem może rozboleć głowa od bogactwa wyboru. Dlatego przygotowaliśmy propozycje wycieczek, które uporządkują informacje, ułatwią zaplanowanie zwiedzania. Podpowiedzi pomogą zaplanować krótki weekendowy wypad, jak i dłuższy pobyt w wybranej okolicy.

Opisy tras samochodowych pozwalają poznać wiele interesujących miejsc, przez które często przejeżdżamy w pośpiechu, nie mając nawet świadomości, że warto się w nich zatrzymać, by obejrzeć niezwykły zabytek architektury, podziwiać osobliwości przyrody czy inną atrakcję, udać się z nich na pieszą wędrówkę.

Oto kilka pierwszych propozycji:

Zapraszamy także do podróży - Małopolska: Pięć najpiękniejszych tras samochodowych