Odlotowa Małopolska nad Podhalem i nowotarskim lotniskiem

Balon Małopolska nad Małopolską. W tle ośnieżone tatrzańskie szczyty
Lotnisko w Nowym Targu – to w tym miejscu potężne statki powietrzne, będą na... wyciągnięcie ręki. 22 marca rozpoczął się 3. Małopolski Festiwal Balonowy, malownicze trzydniowe święto wszystkich miłośników aerostatów i lotnictwa. Wśród blisko 30 balonów na niebie ujrzymy również majestatycznie sunącą Małopolskę. Bądźcie z nami w Nowym Targu i podziwiajcie małopolskie niebo! Czas na Odlotową Małopolskę!

Czy odlotowa świnka zrobi furorę nad Podhalem i Beskidem Wyspowym?

To już trzecia edycja malowniczej fiesty na małopolskim niebie. W tym roku w międzynarodowych zawodach weźmie udział blisko 30 załóg. Na Podhale, a także w Beskid Wyspowy zawitają goście z Litwy, Łotwy, Rumunii, Węgier i oczywiście Polski. W poprzedniej edycji furorę robił gigantyczny latający tygrysek. Czy nie mniejsza świnka powtórzy jego sukces? Kto wygra całe zawody? Tego dowiedzą się wszyscy, którzy będą kibicować tej niezwykłej imprezie.

Dla wszystkich miłośników tego co dzieje się w przestworzach, ale też na ziemi, gościnne nowotarskie lotnisko przygotowało olbrzymią niespodziankę. W trakcie festiwalu pojawią się również goście honorowi, mistrzowie podniebnych akrobacji: Sebastian Kawa, Flying Dragons Team, Paweł Kozarzewski – Lojak, Piper Cub Team, WKS WAWEL sek. Spadochronowa i Małopolski Klub Paralotniowy.

Blisko 30 balonów na podhalańskim niebie!

W czasie Festiwalu zaplanowano 4 loty. Pierwszy, inauguracyjny start balonów zaplanowany jest na 22 marca (piątek) między godz. 15.30 a 16.30 z Lotniska w Nowym Targu. 23 marca (w sobotę) odbędą się dwa loty zawodnicze. Poranny widowiskowy start odbędzie się z Kasiny Wielkiej (między godz. 7.30 a 8), a popołudniowy z Lotniska w Nowym Targu - między godz. 15.30 a 16.30. 24 marca, a więc w niedzielę, będzie jeszcze jeden lot (start w godz. 12.30-13), który również odbędzie się z Lotniska Nowy Targ. O godz. 14.30 zaplanowano uroczyste zakończenie zawodów.

W zawodach liczy się precyzja lotu i zrzutu specjalnego markera. Dyrektor Sportowy planuje odpowiednie konkurencje – np. lokalizuje punkt, który następnie oznaczony jest krzyżem o ramieniu 5 m, nad który każdy z pilotów powinien nadlecieć i rzucić marker, czyli taśmę obciążoną woreczkiem z piaskiem na końcu. Wygrywa ten, kto rzucił najbliżej środka. 

Obserwujcie Odlotową Małopolskę i bądźcie na bieżąco!

Wszystkich wielbicieli lotnictwa i lotów balonowych zapraszamy na miejsce startów – do Nowego Targu i Kasiny Wielkiej - gdzie będzie można obserwować przygotowania do lotów. Doświadczycie gorącej atmosfery, podziwiając piękne widoki i balonowe kreacje na niebie. Będzie odlotowo!

Aby być na bieżąco, zachęcamy do śledzenia informacji na temat startów bezpośrednio przed planowanymi lotami na profilach poświęconych 3. Małopolskiemu Festiwalowi Balonowemu Odlotowa Małopolska. Program Festiwalu może bowiem ulec zmianie. Loty, ze względów bezpieczeństwa, odbędą się wyłącznie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Zapraszamy zatem na:

⇒ Facebooka Odlotowej Małopolski:facebook.com/odlotowa.malopolska,

⇒ Facebooka Małopolskiej Organizacji Turystycznej: facebook.com/mot.krakow

⇒ Facebooka Kraków Balloon Team: facebook.com/krakowballoonteam.


3. Małopolski Festiwal Balonowy – kiedy loty?
22 marca – godz. 15.30, Lotnisko w Nowym Targu

23 marca – godz. 7.30, Kasina Wielka, Kasina Ski & Bike Park

23 marca – godz. 15.30, Lotnisko w Nowym Targu

24 marca – godz. 12.30, Lotnisko w Nowym Targu


Na Odlotową Małopolskę zapraszają Województwo Małopolskie, Małopolska Organizacja Turystyczna, Miasto Nowy Targ, Aeroklub Nowy Targ oraz Kraków Balloon Team. Partnerami wydarzenia są: Hotel Litworowy Staw, Uzdrowisko Rabka, Kasina Ski&Bike Park, Moped Retro, Małopolska Uskrzydla, Gmina Mszana Dolna, Gmina Bukowina Tatrzańska i Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Projekt sfinansowano ze środków Województwa Małopolskiego.

 

Plakat 3. Małopolskiego Festiwalu Balonowego Odlotowa Małopolska

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets