Małopolska: zanocuj na polach namiotowych i kempingach

Kemping na brzegu górskiej rzeki
Zamieszkaj z małopolską naturą na wyciągnięcie ręki. Nad brzegiem jeziora, w lesie, nad rzeką. W górach, dolinach, ale i w miastach. W cieniu zamków i ich legend. Na wyjątkowych i malowniczych małopolskich szlakach. Dotykając gołą stopą porannej rosy czy też wygodniej, w komfortowych warunkach, z wodą, łazienką, ekspresem do kawy. We własnym namiocie bądź kamperze, w domku w drzewie czy jurcie z wszelkimi wygodami.

Niczym niezakłócony odpoczynek. Na rozległej polanie, nad brzegiem Dunajca w Niedzicy. A może nad potokiem Będkówka w sercu Doliny Będkowskiej, u stóp Sokolicy, na terenie Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie, wśród łąk, lasów i jurajskich ostańców. Może jeszcze gdzie indziej, w Złockiem u stóp Jaworzyny Krynickiej, w sąsiedztwie pieszych czy rowerowych szlaków turystycznych, spływów pontonowych czy kajakowych, końskich stadnin. Można również na malowniczym wzgórzu nieopodal Wisły w spokojnej zielonej części Krakowa, dobrze skomunikowanej z centrum, ze świetną infrastrukturą.

Namawiamy, zanocuj na polach namiotowych i kempingach w Małopolsce!

Pieniny: Polana Sosny, Niedzica

Wielokrotnie nagradzany kemping Polana Sosny to obiekt kategorii ** położony na rozległej polanie nad brzegiem Dunajca w Niedzicy, nad Jeziorem Sromowskim poniżej zapory na Jeziorze Czorsztyńskim. Dysponuje miejscami postojowymi dla kamperów, dla części z dedykowanym przyłączem energetycznym i wodnokanalizacyjnym oraz dwiema stylowymi chatami z pokojami gościnnymi. Udostępnia umywalki, natryski, toalety, pralki. Posiada restaurację, boisko do piłki plażowej, wypożyczalnię rowerów, plac zabaw, wiatę grillową, bezprzewodowy Internet. Jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, pomieści około 150 gości, działa przez cały rok.

Polana Sosny to również rodzaj skansenu, na którego teren przeniesiono kilka drewnianych, regionalnych budynków: dwór, chatę spiską, góralską chatę z Kir. A to zaledwie część wrażeń i atrakcji, które oferuje okolica – kemping jest świetną bazą wypadową do poznawania uroków przepięknych kolorowych Pienin i Spisza. Zapraszamy na spływ malowniczym przełomem Dunajca, do urokliwego Wąwozu Homole czy Rezerwatu Biała Woda, na szlak zamków i warowni Doliny Dunajca.

Tatry i Podhale: Ustup Pod Krokwią, Zakopane

Ogrodzony i strzeżony kemping Ustup to obiekt kategorii * oferujący sezonowo od maja do września około 25 miejsc dla namiotów i kamperów z dostępem do przyłącza energetycznego i wodnokanalizacyjnego, zaplecza z pełnym węzłem sanitarnym, pralki. Udostępnia miejsce na grill i ognisko. Położony jest w urokliwym miejscu u stóp Tatr nad rzeką Zakopianką i Olczyckim Potokiem. Pozwala na pobyt zwierząt.

Kemping Pod Krokwią leży na obrzeżu Tatrzańskiego Parku Narodowego, tuż przy kompleksie skoczni narciarskich. Oferuje miejsca na polu namiotowym oraz drewniane domki kempingowe, studia i pokoje z zapleczem sanitarnym (natrysk, umywalka, WC) i kuchnią. Udostępnia bezprzewodowy Internet, restaurację i grill. Pozwala na pobyt zwierząt. Recepcja czynna jest całą dobę. W pobliżu znajduje się kompleks sportowy z krytym basenem, kortami tenisowymi, trasami biegowymi i zimowym lodowiskiem.

Zakopane to dobry początek na eksplorowanie piękna polskich Tatr i Podhala oraz obcowanie z wyjątkową kulturą polskich górali.

Beskid Wyspowy: Nad Stradomką, Szczyrzyc

Ogrodzony, strzeżony i monitorowany kemping Nad Stradomką posiada kategorię **** i oferuje miejsca na polu namiotowym, stanowiska caravaningowe i kamperowe z przyłączem energetycznym oraz noclegi w Willi Sewer. Udostępnia nowoczesne zaplecze sanitarne i kuchenne, plac zabaw, boiska do gier zespołowych, stół do tenisa stołowego, grille i miejsca na ogniska, altany, bezprzewodowy Internet, park wodny i dyskotekę, a w Willi Sewer nawet SPA, kryty basen, jacuzzi, saunę, solarium, sale bankietową i konferencyjną.

Będąc w Szczyrzycu koniecznie trzeba zwiedzić opactwo Cystersów – jedyny w Polsce klasztor działający nieprzerwanie od 1244 roku, a potem ruszyć na przepiękne, malownicze szczyty Beskidu Wyspowego przy specyficznej pogodzie oplecione mgłą, wyrastające ponad białą pierzynę chmur, zawieszone w powietrzu.

Beskid Sądecki: Rumcajsówka, Złockie

Kameralne pole namiotowe Rumcajsówka znajduje się przy gospodarstwie agroturystycznym w Złockiem u stóp Jaworzyny Krynickiej, wśród lasów i łąk. Oferuje 15 miejsc dla kamperów i namiotów z dostępem do przyłącza energetycznego i wodnokanalizacyjnego, zapleczem sanitarnym (umywalki, natryski, toalety). Posiada plac zabaw z trampoliną.

Podpowiadamy, stąd już bardzo blisko do spokojnych, pełnych uroku terenów Beskidu Sądeckiego i Niskiego, doliny Popradu i Krynicy-Zdroju, pełnego uroku uzdrowiska. 

Beskid Niski: Hyża, Zdynia

Ogrodzony kemping Hyża to obiekt kategorii * oferujący od maja do września miejsca na około 60 namiotów i 15 kamperów z dostępem do przyłącza energetycznego i wodnokanalizacyjnego oraz 15 miejsc w pokojach gościnnych. Udostępnia zaplecze sanitarne (umywalki, natryski, toalety, kabina dla osób niepełnosprawnych), pralki, prasowalnię, miejsce na ognisko, kuchnię, plac zabaw. Pozwala na pobyt zwierząt. Jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych.

Położony w malowniczym terenie Beskidu Niskiego, blisko Magurskiego Parku Narodowego, pozwala na niczym niezakłócony odpoczynek. Trafiają tu zazwyczaj turyści zwabieni nieskażoną przyrodą, mniejszym ruchem turystycznym i ciekawą historią tych terenów. Jeszcze raz zapraszamy na wycieczkę po spokojnych, pełnych uroku terenach Beskidu Niskiego, gdzie życie toczy się nieco wolniej, a zachowane liczne ślady po Łemkach pozwolą nam zobaczyć i poczuć, jak duże i ludne były przed laty wsie i miasteczka małopolskich Beskidów.

Jura Krakowsko-Częstochowska: Brandysówka, Będkowice

Otoczone łąkami, lasami i jurajskimi ostańcami gospodarstwo agroturystyczne z polem namiotowym Brandysówka znajduje się nad potokiem Będkówka w sercu Doliny Będkowskiej, na terenie parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie. Oferuje przez cały rok miejsca na 40 namiotów i 40 przyczep kempingowych (z punktem poboru wody, przyłączem energetycznym) oraz pokoje gościnne. Udostępnia umywalki, natryski, toalety, pralkę, plac zabaw, boisko, altanę, miejsce na ognisko, bezprzewodowy Internet.

Na wyciągniecie ręki znajdziemy tutaj świat niczym z baśni urzekający pięknem natury zamkniętym w wyjątkowych krasowych formach, zaklęty w legendach, pamiętający pradawne czasy, o których szumią stare drzewa i tajemnic których cały czas strzegą, jak dawniej, mury starych warowni – Jura Krakowsko-Częstochowska, Ojcowski Park Narodowy, Dolinki Krakowskie (Będkowska, Prądnika, Kluczwody, Bolechowicka, Kobylańska, Szklarki, Wodącej), Szlak Orlich Gniazd, parki krajobrazowe (Tenczyński, Rudniański, Bielańsko-Tyniecki, Dłubniański, Orlich Gniazd, Dolinki Krakowskie).

Dolina Karpia: Molo, Osiek

Ogrodzony i strzeżony całodobowo kemping Molo to obiekt kategorii *** oferujący około 40 miejsc dla namiotów i kamperów oraz cztery domki holenderskie z przyłączem energetycznym i wodnokanalizacyjnym, zapleczem sanitarnym (umywalki, natryski, toalety). Udostępnia ponadto kuchnie, pralki, prasowalnię, restaurację, pizzerię, kręgielnię, bilard, wypożyczalnię rowerów i sprzętu pływającego, kort tenisowy, bumperball, basen zewnętrzny, place zabaw, łowisko. Jest częścią Resortu Molo położonego nad Zalewem Beskidzkim, a w samym Resorcie można skorzystać z oferty wellness.

Osiek to jedna z siedmiu małopolskich gmin powiatów oświęcimskiego i wadowickiego stanowiących teren historycznego zagłębia hodowli karpia w dolinie Wisły, Skawy i Wieprzówki. Zapraszamy do Doliny Karpia, ostoi dzikich ptaków, krainy pól, łąk, rybnych stawów, rozlewisk i meandrujących rzek, ścieżek pieszych i tras rowerowych, spływów kajakowych, zamków, pałaców i kościołów, znanej również z ekstremalnych i atrakcyjnych parków rozrywki.

Będą w Osieku należy zwiedzić Oświęcim. W zadumie i ciszy przejść po terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady – Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Naznaczony trudną historią Oświęcim to dziś miasto licznych pokojowych inicjatyw – Miasto Pokoju.

Kraków: Clepardia, Krakowianka, Smok i Adam

Ogrodzony i strzeżony kemping Clepardia jest obiektem kategorii *** oferującym od połowy kwietnia do połowy października 50 miejsc namiotowych, 100 miejsc dla kamperów (z punktem poboru wody, przyłączem energetycznym, obsługą WC chemicznego) i 15 domków turystycznych z pełnym zapleczem sanitarnym, pralką, prasowalnią, kuchnią, placem zabaw, altanką, świetlicą, bezprzewodowym Internetem. Na miejscu działa recepcja i punkt informacji turystycznej, obiekt jest przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kemping Krakowianka jest obiektem kategorii * oferującym miejsca na 100 namiotów, 100 kamperów (z punktem poboru wody, przyłączem energetycznym, miejscem do opróżnienia wody szarej i toalet), domki i pokoje gościnne. Udostępnia umywalki, natryski, toalety, pralkę, prasowalnię, kuchnię, miejsce na ognisko, grill, plac zabaw, bezprzewodowy Internet i telewizję. Pozwala na pobyt zwierząt. Obsługuje karty płatnicze.

Ogrodzony i oświetlony kemping Smok jest obiektem kategorii *** oferującym 50 miejsc caravaningowych (z przyłączem energetycznym) i 20 miejsc dla namiotów. Udostępnia budynek sanitarny z toaletami i natryskami, pralnię, kuchnię, świetlicę, plac zabaw, boisko do siatkówki, działający od czerwca do sierpnia sklep spożywczy.

Położony nad brzegiem Wisły ogrodzony, oświetlony i monitorowany kemping Adam oferuje pole namiotowe i 20 miejsc dla kamperów z przyłączem energetycznym i wodnym, umywalki, natrysk, toalety, boisko sportowe, wypożyczalnię sprzętu wodnego (motorówki, kajaki, rowery wodne) i rowerów, siłownię, grilla, bezprzewodowy Internet.

Clepardia, Krakowianka, Smok i Adam są dobrze skomunikowane z centrum Krakowa i stanowią dobry punkt wypadowy do zwiedzania miasta. Kraków to miasto wyjątkowe, które koniecznie trzeba poznać – ponad tysiącletnia historia; unikatowe zabytki; dawna stolica; miasto i nekropolia królów; kulturalne, edukacyjne, naukowe, gospodarcze i turystyczne centrum regionu; miejsce, które rokrocznie zajmuje wysokie pozycje w rankingach najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów miast Europy.

Tarnów: Pod Jabłoniami

Kemping Pod Jabłoniami posiada kategorię *** i oferuje od kwietnia do października60 miejsc pod namiot, 24 miejsca dla kamperów (z punktem poboru wody, przyłączem energetycznym, miejscem do opróżnienia wody szarej i toalet)i 18 domków turystycznych z pełnym węzłem sanitarnym dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych, pralką, kuchnią, placem zabaw, świetlicą, altanką, miejscem do grillowania i rozpalenia ogniska, restauracją i barem. Pozwala na pobyt zwierząt. Obiekt sąsiaduje z Hotelem *** Kantoria.

Lokalizacja umożliwia wygodne zwiedzanie Tarnowa, najcieplejszego polskiego miasta, nazywanego Perłą Renesansu. Wizyta w Tarnowie, drugim co do wielkości mieście Małopolski, to okazja do spotkania z wieloma kulturami – przez wieki mieszkali tu obok siebie Polacy, Żydzi i Romowie. Z Tarnowa pochodziło kilka sławnych postaci, jak chociażby hetman Jan Amor Tarnowski, bohater dwóch narodów, polskiego i węgierskiego - generał Józef Bem czy Jan Szczepanik, zwany „polskim Edisonem”, wynalazca barwnej fotografii i kamizelki kuloodpornej.

I jeszcze glamping

W Małopolsce z roku na rok przybywa miejsc do glampingu komfortowych kampingów i wyjątkowych, oryginalnych miejsc z wszelkimi wygodami – domków w drzewie, kapsuł czy jurt na łonie natury.

Mountain Glamp w Poroninie zaprasza do namiotów z pełnym wyposażeniem i widokiem na szczyty Tatr. „Prawie na końcu drogi” w Skomielnej Białej to z kolei drewniany dom z hamakami na szczycie góry Zbójeckiej, prawie na końcu drogi. Fort Wapiti Wioska Indiańska w Zalasowej pozwoli odpocząć w tipi z ogniskiem palącym się w środku i z łożem pełnym koców i skór. Tatra Glamp w Bukowinie Tatrzańskiej to komfortowe igloo – namiociki nazywane tu lokalnie klapniokami z panoramą Tatr. Aloha Glamp w Zagórniku oddaje do dyspozycji całoroczne jurty z jacuzzi lub ruską banią do wyboru, do tego miejsce na ognisko, altanki i grill. Lushhills Glamping w Regulicach pozwoli odpocząć w ręcznie wykonanej bambusowej jurcie Bambo Boo albo w jurcie Tori w stylu japońskim. Kocimoska w Piwnicznej-Zdroju pozwoli nam spędzić błogi czas w jurcie pośród drzew.

Jeszcze raz zachęcamy, dajcie się uwieść naturze!

Multimedia


Baner - wydarzenia.jpg

Powiązane treści