Orszaki Trzech Króli w Małopolsce. Barwna tradycja, którą musicie zobaczyć!

Na pierwszym planie mężczyzna przebrany za króla, w ręku trzyma drewnianą szkatułkę. W koło grupa osób, na głowach ma papierowe korony. Za królem osoba niesie gwiazdę betlejemską.
Święto Trzech Króli to uroczystość, którą świętuje się nie tylko w Polsce, ale również w wielu krajach na świecie. W wierze chrześcijańskiej 6 stycznia nazywany jest Objawieniem Pańskim, a jego obchody są jednym z najbardziej kolorowych ze wszystkich świąt kościelnych.

W jasełkach leży!

Barwne korowody pojawiające się na ulicach miast i wsi to przepiękna tradycja, którą koniecznie trzeba zobaczyć i przeżyć. Uliczne jasełka od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a z roku na rok nie tylko przybywa chętnych do ich oglądania, ale również do uczestniczenia i przygotowywania strojów oraz dekoracji!

W tym roku, pod hasłem "W jasełkach leży!”, przeszło 800 miast w Polsce będzie organizowało królewskie orszaki. My jednak szczególnie mocno zachęcamy Was do wizyty na południu kraju! Gdzie będzie można zobaczyć najpiękniejsze pochody z okazji święta Trzech Króli w Małopolsce? Już podpowiadamy!

Orszaki Trzech Króli – gdzie można je zobaczyć w Małopolsce?

Orszaki Trzech Króli w Małopolsce to przepiękny miks wielowiekowej tradycji, unikatowego folkloru i fascynującej historii. Na Podhalu trzem królom zawsze towarzyszą lokalni kolędnicy, góralska muzyka, a przede wszystkim górale w regionalnych strojach. Dźwięki skrzypiec oraz basów, a także gardłowy śpiew i misterność zdobień na tradycyjnych ubiorach to coś, czego nie możecie pominąć! Na wspólne świętowanie zapraszają w tym roku mieszkańcy Zakopanego, Nowego Targu, Poronina oraz Kościeliska. W Rabce-Zdroju, do ludowego zespołu dołączy także strażacka orkiestra dęta – to będzie naprawdę przepiękne wydarzenie, nie tylko muzyczne!

Niezwykłe pochody czekają na Was również w Tarnowie (gdzie trzej królowie pokonywać będą trasę…konno), a także Nowym Sączu, Proszowicach, Bochni, Myślenicach oraz Grybowie. We wszystkich tych miejscowościach mieszkańcy już przygotowują stroje z epoki, dekoracje oraz występy sceniczne. Gwarantujemy, że wspólne kolędowanie i świętowanie w takich niezwykłych okolicznościach będzie niezapomnianym przeżyciem!

A może spędzacie najbliższy weekend w Krakowie? Jeśli tak, to koniecznie wpiszcie sobie w plan Waszych atrakcji udział w absolutnie spektakularnym Orszaku Trzech Króli, który w stolicy Małopolski organizowany jest już po raz czternasty! Orszak podzielony jest na trzy sekcje: orszak niebieski (afrykański), orszak zielony (azjatycki) i orszak czerwony (europejski). Wszystkie trzy wędrują przez najpiękniejsze zakątki miasta, aby spotkać się razem na Rynku Głównym Krakowa i wspólnie kolędować.

Czy będzie to najbardziej kolorowy i radosny dzień stycznia w Małopolsce? Nie zaprzeczamy!

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets