Nature has more than one name. On the paths of the cat's paw and rosebay willowherb

Photo collage: ferns in the forest, a butterfly on a flower, a fox.
An eagle, a bear, a chamois, a wolf, a lynx, but also a long-eared owl and a salamander – they do the honours here. The elegant decor is provided not only by ancient oaks and mighty beeches, but also by slender firs and picturesquely winding pines. The impressive carpet of fields and meadows, a multi-coloured mosaic of seemingly ordinary grasses and a large ‘sandbox’ with its mirages are tempting. And yet we cannot omit such wonderful ‘details’ as the edelweiss, once beautifully called cat's paw, the rosebay willowherb, the carline thistle...

Our region is also unique in terms of the gifts generously given to us by Mother Nature. Undeniably, let us use this wealth, but always with understanding, prudence, and gentleness and with care, as well. We invite you to the wonderfully confusing paths of Małopolska because only there will you discover these wonders.

 

National parks in Małopolska Region

Tatrzański Park Narodowy Pieniński Park Narodowy Babiogórski Pakr Narodowy
Gorczański Park Narodowy Ojcowski Park Narodowy Magurski Park Narodowy

 

Valleys in the Małopolska Region

Dolina Będkowska Dolina Bolechowicka Dolina Kluczwody
Dolina Kobylańska Dolina Mnikowska Dolina Sąspowska
Dolina Eliaszówki Dolina Prądnika Dolina Szklarki
Dolina Racławki Dolina Sanki Dolina Pięciu Stawów
Dolina Kościeliska Dolina Chochołowska Dolina Gąsienicowa
Dolina Strążyska Dolina Bystrej Dolina Olczyska
Dolina Roztoki    

Caves in Małopolska Region

Jaskinia Łokietka Jaskinia Wierzchowska Jaskinia Nietoperzowa
Jaskinia Ciemna Jaskinia Mroźna Jaskinia Mylna
Jaskinia Obłazkowa Jaskinia Raptawicka Jaskinia Smocza Jama

 

Małopolska has more to offer. Look and see:

Parki Narodowe Parki Krajobrazowe Małopolskie Doliny
Wnętrze jaskini. Rzadkie zwierzęta Małopolskie ostańce i rezerwaty skalne

 

MultimediaVisitmalopolska.pl - oficjalny portal turystyczny województwa małopolskiego

Visitmalopolska.pl to portal turystyczny prowadzony przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Małopolska jest jednym z najatrakcyjniejszych turystycznie i najchętniej odwiedzanych regionów w Polsce. To właśnie tutaj został uruchomiony, jeden z pierwszych w Polsce, regionalny system informacji turystycznej (Małopolski System Informacji Turystycznej), którego częścią jest ten portal. Jego zadaniem jest podpowiedzieć turyście, co warto zobaczyć w Małopolsce oraz ułatwić znalezienie informacji o noclegach, wydarzeniach, przyrodzie i zabytkach. 

Co warto zobaczyć w Małopolsce?

Lista atrakcji Małopolski jest długa i różnorodna. Portal Visitmalopolska.pl ułatwia zwiedzanie województwa małopolskiego poprzez prezentowanie informacji o atrakcjach turystycznych poszczególnych miast i regionów, a także ciekawych miejsc danego typu, takich jak muzea, zabytki, szlaki tematycznekultura i rozrywka, przyroda, zdrowie i uroda, podziemne trasy i inne.

Zadbaliśmy również o opisanie atrakcji, z których szczególnie słynie Małopolska - kopalni soli, spływu Dunajcem, term, Szlaku Architektury Drewnianej oraz obiektów wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Przygotowaliśmy także wskazówki dla odwiedzających Małopolskę rodzin z dziećmi, seniorówmiłośników białego szaleństwa i wędrówek - a także wiele, wiele więcej.

Ciekawe miejsca w Małopolsce

Dzięki portalowi Visitmalopolska.pl, bogactwo historyczne i kulturalne regionu, różnorodność oferty turystycznej, mnogość wydarzeń kulturalnych, obiektów turystycznych, tras, szlaków, a także zjawiskowa przyroda, stają się bliższe turyście. Dzięki takim funkcjom portalu jak interaktywna mapa regionów Małopolski, rozbudowane opisy atrakcji i baza danych teleadresowych (m. in. noclegów i Punktów Informacji Turystycznej) może on z łatwością zaplanować zarówno jednodniową wycieczkę, jak i dłuższy urlop. Z kolei aktualizowane na bieżąco moduły Aktualności i Wydarzeń pozwalają zaplanować pobyt w oparciu o aktualne wydarzenia w regionie.

Atrakcje turystyczne w Małopolsce

Portal turystyczny Visitmalopolska.pl to źródło rzetelnych i aktualnych informacji turystycznych dotyczących województwa małopolskiego. Jest on skierowany zarówno do osób odwiedzających Małopolskę pierwszy raz, regularnie powracających tu turystów, jak i mieszkańców poszukujących informacji o aktualnych wydarzeniach w regionie i atrakcjach turystycznych w swojej okolicy. Interesujące informacje znajdą tu osoby poszukujące różnorodnych aktywności - turystyki pieszej, rowerowej, śladami historii, kuchni, religii, sportów zimowych i ekstremalnych, a także miłośnicy historii, kuchni czy turystyki religijnej.

Portal Visitmalopolska.pl to nie tylko najpiękniejsze miejsca w Małopolsce, ale też kompletna baza rekomendowanych adresów (m. in. noclegi, małopolskie atrakcje turystyczne, gastronomia, blogi podejmujące tematykę regionalną). To skarbnica wiedzy i aktualnych danych oraz miejsce dające możliwości prezentacji oferty dla branży turystycznej.

Nie wszystkie małopolskie atrakcje cieszą się taką samą popularnością - jedne są tłumnie zwiedzane, o innych wie garstka pasjonatów, mimo że są nie mniej piękne czy interesujące. Na Visitmalopolska.pl staraliśmy się zaprezentować wszystkie ciekawe miejsca i obiekty. Zachęcamy do korzystania z portalu i wykorzystywania zamieszczonej tu wiedzy do odkrywania najpiękniejszych i najciekawszych miejsc w Małopolsce!

 

 

Related Assets