Wykorzystaj długi weekend i odkrywaj Małopolskę – naturalnie!

widok budynek z drewnianymi filarami. W okiennicach budynku na parapetach stoją donice z kwiatami, po lewej droga asfaltowa. w tle zachodzące słońce.
W tym roku Święto Bożego Ciała wypada w kalendarzu stosunkowo późno, bo 16 czerwca. Jeśli uda się wygospodarować piątek wolny od pracy będziecie mogli cieszyć się czterema dniami wypoczynku, które warto przeznaczyć na odkrywanie Małopolski - naturalnie! Krótki urlop w połowie czerwca doskonale wprowadzi nas w beztroski nastrój zbliżających się wielkimi krokami wakacji. Pogoda w tym czasie też raczej bywa łaskawa, słońce ogrzewa ciepłymi promieniami, dlatego nie zastanawiajcie się i ruszajcie na spotkanie z przygodą!

W tak popularnym turystycznie terminie, aby uniknąć problemów z dojazdem, dużego ruchu na szlakach i obłożenia miejsc noclegowych radzimy zorganizować sobie weekend w rytmie eko – z dala od przedeptanych ścieżek oraz tłumów. Gwarantujemy, że niezależnie który rejon Małopolski wybierzecie odkryjecie wyjątkowe miejsca, które zachwycą pięknem, ciszą i spokojem.

Jeśli obawiacie się korków na drogach dojazdowych - nic prostszego wybierzcie ekologiczne i zupełnie darmowe środki transportu - rower lub własne nogi!  Wtedy ani zatłoczone ulice, ani podwyżki cen paliwa nie będą Was dotyczyły. Na dłuższe wyprawy polecamy pociąg, który szybko i wygodnie zawiezie Was tam, gdzie macie ochotę. Bez problemu możecie zabrać ze sobą rowery i kontynuować podróż jednośladem. Czy nie brzmi to jak doskonały plan na weekend? Zdecydowanie TAK – dlatego sprawdźmy, dokąd warto się udać.

Jeśli wschód regionu, to dla miłośników historii i architektury doskonałym celem podróży będzie Tarnów z renesansowym ratuszem, gotycką katedrą i przepiękną starówką. Miłośnicy etno klimatów i folkloru świetnie odnajdą się na Powiślu Dąbrowskim i w Zalipiu, gdzie jako środek lokomocji doskonale sprawdzi się rower. Piechurów zapraszamy do Gminy Pleśna i na wędrówkę pasmem Brzanki – z pewnością nikt nie będzie narzekał w tych regionach na brak szlaków pieszych wśród wzgórz i lasów.

Jeśli niekoniecznie mamy ochotę na wypoczynek w sielskim klimacie. Długi weekend to dość dobry termin na zwiedzanie Krakowa. W takich terminach miasto nieco zwalnia tempa, mieszkańcy uciekają w bardziej zaciszne miejsca, co daje fantastyczną przestrzeń by spokojnie zwiedzić stolicę Małopolski – historyczne miasto królów Polski.

Małopolska Zachodnia jak zawsze kusi bielą wapieni jurajskich skał i zamków na Szlaku Orlich Gniazd. Niezwykłe malownicze połączenie pamiątek historii i natury robi wrażenie o każdej porze roku. Jura, to także ulubione miejsce tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie, także mniej typowo - na wspinaczce i eksplorowaniu jaskiń. Niezawodnymi destynacjami dla szukających wypoczynku będzie Lanckorona z artystycznym klimatem i sielska Dolina Karpia, którą warto zwiedzić z perspektywy kajaka.

Południe regionu jak zwykle przyciąga tysiącami kilometrów górskich szlaków, najpiękniejszymi panoramami i mistycznym majestatem gór. O ile w czasie długich weekendów w Tatry wybierają się tłumy, to z pewnością w Beskidach, Gorcach i Pieninach znajdziemy nieprzeludnione szlaki i zaciszne miejsca, gdzie można spędzić czas sam na sam z przyrodą.

Pamiętajcie, że przemierzając Małopolskę zawsze macie dostęp do sprawdzonej informacji, dzięki której w każdej chwili dowiecie się co warto zobaczyć w okolicy, gdzie się zatrzymać, zjeść lub w razie potrzeby uzyskać niezbędną pomoc. Specjalnie dla turystów odwiedzających region funkcjonuje Małopolski System Informacji Turystycznej w ramach którego działa ponad 30 Punktów Informacji Turystycznej, portal visitmalopolska.pl oraz aplikacja mobilna VisitMałopolska, którą bezpłatnie w każdej chwili możecie pobrać na swoje smartfony. Dzięki tym trzem narzędziom będziecie mieli szybki i wygodny dostęp do potrzebnych informacji w dowolnym momencie Waszej podróży. Możecie dobierać je w zależności od potrzeb i własnych preferencji. Szczególnie zachęcamy do podróżowania z aplikacją, bo jest to nie tylko wygodne, ale również intuicyjne. Funkcjonalności aplikacji dają możliwość znalezienia ciekawej podróżniczej inspiracji, opracowania własnego planu podróży, a nawet przygotowania autorskiej widokówki z Małopolski. Warto przypomnieć, że dzięki aplikacji w wielu miejscach nie będziecie potrzebowali przewodnika, bo dzięki zainstalowanym beaconom otrzymacie wszelkie niezbędne informacje o zwiedzanych atrakcjach za pośrednictwem smartfona. Gdziekolwiek się nie znajdzie funkcjonalność AR wskaże Wam drogę do najbliższych, wartych odwiedzenia atrakcji turystycznych.

Dlatego nie zwlekajcie, zabierzcie rodzinę, znajomych i wykorzystajcie wolne dni by ciekawie spędzić je w Małopolsce – naturalnie.

 

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets