Wyprawa do tajemniczego ogrodu? W Małopolsce jest możliwa nawet w zimie!

Zdjęcie przedstawia kolorowe, podświetlone zwierzęta i przedmioty na tle ciemnej nocy.
Zima to ta pora roku, która otula świat chłodnym i białym puchem. Ale kto powiedział, że w takiej scenerii nie dzieją się cuda? Przecież wszyscy potrzebujemy w życiu odrobiny magii. Gdzie jej szukać? W małopolskich ogrodach świateł, w których wszystko się może zdarzyć!

Smerfne opowieści w Krakowie!

Zimowe ogrody świateł to doskonała propozycja rozrywki dla małych i dużych. Iluminacje świetlne, lodowe labirynty, tajemnicze zakamarki i ulubione postaci z bajek to zaledwie ułamek tego, co czeka na Was w tych ogrodach. W tym roku na baśniowe spacery zaprasza Kraków, w którym będziecie mogli przejść się po najprawdziwszym Zaczarowanym Lesie Smerfów i w którym z pewnością ożyją Wasze wspomnienia z dzieciństwa! Krakowski Ogród Świateł odnajdziecie w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema. Park czynny jest codziennie, od godziny 16:00 do 20:00, a w weekendy aż do 21:00. 

Co wybrać? Największy w Polsce czy najwyżej położony Ogród Świateł?

Po wizycie w krakowskim świecie smerfów koniecznie udajcie się do Parku Rozrywki Energylandia, gdyż tam znajduje się największy w Polsce Ogród Świateł! Oprócz zachwycających iluminacji tematycznych, na odwiedzający czeka lodowisko, snowtubing, czyli zjazdy dmuchanymi pontonami, a także możliwość udziału w warsztatach zdobienia pierników. Ta jedna z niewątpliwie najciekawszych, zimowych atrakcji w Małopolsce będzie dostępna dla zwiedzających do 8 stycznia 2024. 

A może macie ochotę wznieść się prawie do gwiazd i odwiedzić najwyżej położony w Polsce ogród iluminacji? Jeśli tak, to wybierzcie się na rodzinną wyprawę do Zakopanego, gdzie na Gubałówce czeka na Was niesamowita Kraina Światła. Świetlne instalacje nawiązują do historii miasta i Podhala, a w połączeniu z panoramą ośnieżonych Tatr sprawią, że każdy poczuje się tu jak w bajce! 

Inwałd, Krynica-Zdrój i Muszyna też na Was czekają!

To jeszcze nie koniec! W Inwałdzie, w Parku tematycznym Świat Marzeń, możecie odwiedzić Baśniowy Las Świętego Mikołaja, w którym nie lada atrakcją jest spotkanie z samym Mikołajem oraz możliwość wejścia do świetlnych iluminacji 3D. Na milusińskich czeka także żywa szopka! Park tematyczny składa się z dwóch stref - Parku Miniatur oraz Baśniowej Warowni, a w każdej z nich będziecie mogli skorzystać z atrakcji w mocno rozświetlonej odsłonie. Zimowy Park otwarty jest od 2 listopada do 28 lutego codziennie, w godzinach od 14:00 do 19:00. 

Niebanalnym pomysłem rodzinnej wyprawy będzie również wizyta w unikatowych Ogrodach Sensorycznych w Muszynie. Już za kilka dni Ogrody Zmysłów rozświetlą się świątecznymi ozdobami, a Wy będzie mogli poznać niezwykłość tego miejsca za pomocą pięciu zmysłów: węchu, wzroku, dotyku, słuchu i smaku. Szczególnie warto dotrzeć do Strefy baśni i legend o Muszynie, gdzie będziecie mogli dowiedzieć się o dawnych legendach i wierzeniach regionu.

A już za kilka dni, odwiedzający Górę Parkową w Krynicy-Zdrój będą mogli się przenieść w czasie, bo retro iluminacje zapewnią nie tylko świetlną, ale również sentymentalną  podróż do dawnych lat. 

Tej zimy rozświetlcie sobie świat podróżami po Małopolsce! Różnorodność atrakcji, które tu na Was czekają, wypełnią Wam przygodami czas aż do wiosny!

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets