Co robić z dziećmi w Małopolsce? Zwiedzać, bawić się i odkrywać!

Alejki ze skwerami zielonymi a za nimi miniaturowy długi budynek trzykondygnacyjny z oknami, z czerwonym dachem, z wieżą po prawej, z wieżyczkami z kopułami po środku i po lewej stronie budynku, przy którym stoi niski budynek. Z tyłu dachy kolejnych bocznych fragmentów budynku i wysoki żywopłot. Za nim drzewa. Po lewo jasny budynek i drzewa za nim. Niebo pogodne.
W Małopolsce wiemy, jak dbać o wszystkie dzieci – te małe i te całkiem duże, a moc atrakcji czeka na Was w wielu miejscach. Krótki wypad czy dłuższy wypoczynek to doskonała okazja, aby spędzić wyjątkowy czas z rodziną, taki, który dostarczy Waszym dzieciom mnóstwo radości i niezapomnianych wspomnień, a i Wy będziecie się świetnie bawić. Dziś zabieramy Was do kilku z nich, abyście mogli połączyć dobrą zabawę z edukacją, a radość bycia razem z najpiękniejszym regionem w Polsce!

Ogród Doświadczeń w Krakowie – doświadczenie, które zostanie na długo!

To chyba jedno z najbardziej magicznych miejsc w Krakowie i zdecydowanie warte Waszej uwagi. Na sześciu hektarach parkowej zieleni znajduje się ponad 110 urządzeń, za pomocą których można odkrywać i doświadczać złożoność procesów naszego świata. Są sekcje związane z optyką, mechaniką, hydrostatyką i akustyką, gdzie można znaleźć odpowiedzi na pytania z cyklu „jak to jest zrobione?”. Można też odwiedzić planetarium i wziąć udział w warsztatach edukacyjnych, regularnie pojawiających się w ofercie tego magiczno-tajemniczego ogrodu. Jak dla nas to obowiązkowy punkt na mapie Krakowa!

Smoczymi śladami po Krakowie!

Po wizycie w Ogrodzie Doświadczeń niech Was nogi poniosą po historii stolicy Małopolski, a Waszym przewodnikiem niechaj będą… smoki! Dzieci tego największego i najgroźniejszego, który strzeże Smoczej Jamy u stóp Wawelu, rozpierzchły się po zakamarkach miasta i czekają, aż odkryjecie z nimi nieliche ciekawostki i legendy krakowskie. Smoków jest w sumie 7, a znalezienie ich wszystkich będzie połączeniem przyjemnego, miejskiego wędrowania z odkrywaniem uroków Krakowa. Lubicie tematyczne spacery? Ten na pewno skradnie Wasze serce!

Park Miniatur „Świat Marzeń” Inwałd – rodzinnie dookoła świata

Marzy Wam się podróż dookoła świata, ale chwilowo nie macie możliwości, aby zorganizować taki rodzinny wyjazd? Jest takie miejsce w Małopolsce, które Wam to umożliwi! Pomiędzy Andrychowem a Wadowicami znajduje się Park Miniatur, w którym możecie na własne oczy zobaczyć 65 najsławniejszych zabytków świata w miniaturze. Być w jednym dniu pod pod Wieżą Eiffla i spacerować wzdłuż Muru Chińskiego? Tutaj spełni się każde marzenie podróżnicze! Park w Inwałdzie to też idealna propozycja na wypad po przygody! Obok parku miniatur znajduje się Baśniowa Warownia. Po przekroczeniu jej bram znajdziecie się w czasach średniowiecznych, spotkacie smoka, czarownicę i rycerza. Zwieńczeniem wycieczki jest lunapark, gdzie znajdują się ogromne place zabaw, sala kinowa, karuzele, a także gabinet strachu.

Beskidzkie Centrum Zabawki Drewnianej w Stryszawie – powrót do korzeni

A gdyby tak pokazać dzieciom, jak szuka ludowa i zabawkarstwo mogą razem tworzyć piękną tradycję i historię? W tym celu koniecznie udajcie się do Stryszawy, gdzie w Beskidzkim Centrum Zabawki Drewnianej czeka Was powrót do przeszłości naszych babć i dziadków. Wystawa unikatowych zabawek drewnianych, które wytwarzano (i wciąż się wytwarza!) w tych regionach to kolekcja słynnych ptaszków drewnianych, koni, kogutów i drewnianych figurek. Jest tu również Park Drewnianej Zabawki Ludowej, w którym możecie zobaczyć stryszawskie zabawki w wersji XXL. Idealne miejsce na piknik i rodzinne leniuchowanie! A może sami chcielibyście taką zabawkę zrobić? Zapiszcie się koniecznie na warsztaty, gdzie lokalni twórcy ludowi Was tego nauczą!

Szlakiem zamków Małopolski – rodzinna wycieczka pełna szalonych przygód!

Ale jasne, że wakacje z duchami można zacząć szybciej, niż dopiero po zakończeniu roku szkolnego! W Małopolsce szlak zamków i ich legend to wędrówka przez całą historię regionu – od budowli warownych i królewskich rezydencji, aż po zamki jurajskie i zamczyska strzegące dostępu do gór. W niektórych straszą białe damy, w innych tajemnicze postaci przechadzają się po dziedzińcu, a są i takie, w których Inkowie ukryli swoje skarby.

Gotowi na taką śmiałą przygodę? To pakujcie plecaki, bo do odwiedzenia macie Kraków, Niepołomice, Pieskową Skałę, Dobczyce, Dębno, Nowy Wiśnicz, Wieliczkę, Suchą Beskidzką, Niedzicę i Rudno. Myślicie, że to tyle? Nic z tych rzeczy! Spójrzcie na mapę raz jeszcze i ruszajcie dalej. W wielu ruinach sporo tajemnic wciąż czeka na odkrycie…

Multimedia


 
Kostenlose App VisitMałopolska herunterladen
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Verknüpfte Assets