Dzień Dziecka w Małopolsce. Moc atrakcji i niesamowitych przygód!

Dzieci z jabłkami
A gdyby tak cofnąć się do czasów dzieciństwa? Do chwili, kiedy gałąź była mieczem, kwietny wianek koroną, a podłoga lawą? Ten czas już nadchodzi, bo Dzień Dziecka to święto wszystkich dzieci – małych i dużych. 1 czerwca w wielu zakątkach Małopolski będzie można poszaleć m.in. na Festiwalu Baniek Mydlanych, nauczyć się wić piękne wianki, „tuptać” śladami 125-letniej historii Muzeum Krakowa, podziwiać talenty najmłodszych ze Srebrnego Miasta, a także nauczyć się gotować pod okiem specjalistów. Na powierzchni czeka Tarnowski Rajd Pojazdów Zabytkowych, a pod ziemią, w Bochni, słony i zdrowy pobyt Komorze Ważyn. W Małopolsce każdy znajdzie atrakcję dla siebie!

Festiwal Baniek Mydlanych w Krynicy-Zdroju

W Dzień Dziecka na Górze Parkowej odbędzie się Festiwal Baniek Mydlanych. Główną atrakcją podczas zabawy będą „Figle z GIGA BAŃKAMI”, czyli nielimitowne tworzenie baniek z przygotowanego płynu i akcesoriów przez całe wydarzenie, czyli od godziny 13.00 do 17.00. Ponadto w trakcie zabawy będzie można uczestniczyć w konkurencjach sportowych, wspólnym tańcu, czy balonowym show oraz zakręcić kołem fortuny i zrobić sobie zdjęcie z bajkową maskotką. Należy pamiętać, że malowanie buzi jest obowiązkowe!

W Tarnowie – parada berneńczyków oraz dawnych wehikułów

Na przełomie maja i czerwca w Tarnowie odbywać się będą dwa barwne i zarazem bardzo ciekawe wydarzenia. Pierwsze z nich to trzydniowy XI Tarnowski Zjazd Berneńczyków, który rozpocznie się 30 maja od malowniczej, niespiesznej wycieczki przez Las Tuchowski. 31 maja odbędzie się m.in. wielka parada przesympatycznych berneńczyków. Fantastyczne czworonogi zaprezentują się również na tarnowskim Rynku. 1 czerwca, a więc ostatni dzień imprezy to „Berneńska biesiada przy grillu w Dzikim Borze”, podczas której będzie można uczestniczyć w zabawach, a także wysłuchać prelekcji zoofizjoterapeutki Anety Góral.

X Tarnowski Rajd Pojazdów Zabytkowych – od 30 maja do 2 czerwca - to z kolei świetna okazja, by obejrzeć cuda techniki motoryzacyjnej. Co werto podkreślić będzie to równocześnie III runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Na Dzień Dziecka organizatorzy przewidzieli specjalne atrakcje dla najmłodszych – będzie to odprawa z Komandorem Rajdu, jazda okrężna po Tarnowie i okolicach, następnie wyścig uliczny na zamkniętej drodze dwupasmowej w centrum Tarnowa i konkurs elegancji.

Zakopiański Dzień Dziecka

Ścianka wspinaczkowa, sportowy tor przeszkód, strzelnica, capoeira, dmuchańce, czytanie na trawie w ramach akcji „#Tata też czyta”, malowanie twarzy – to tylko kilka atrakcji, które czekają 1 czerwca na najmłodszych podczas Zakopiańskiego Dnia Dziecka. Na Dolnej Równi Krupowej, od godz. 11 do 15, można będzie nie tylko miło spędzić czas na świeżym powietrzu, ale także wziąć udział w wielu niezwykłych konkursach i warsztatach, ale także grach i zabawach. Na scenie zaprezentują się zakopiańscy uczniowie, a z najmłodszymi spotkają się policjanci, strażacy, strażnicy graniczni oraz technicy kryminalni. Pod Tatrami będzie się więc działo!

Zielone Świątki w Sądeckim Parku Etnograficznym

Niezwykły Dzień Dziecka organizuje również oddział Muzeum Ziemi Sądeckiej – Sądecki Park Etnograficzny. Tegorocznym motywem przewodnim będą tradycje związane z Zielonymi Świątkami i Bożym Ciałem. Podczas specjalnych warsztatów będzie można nauczyć się jak mai się domy, wije wianki, kręci powrozy, struga trąbki z kory, a także gra na listku. O pełnych godzinach odbędą się gry terenowe (od godz. 9 do 13; obowiązują zapisy pod numerem tel. 18 441 44 12), a czas dzieciom umilać będą także liczne gry i zabawy oraz występ Zespołu Regionalnego MAŁE ŁĄCKO.

Słony Dzień Dziecka w Bochni

W bocheńskiej Kopalni Soli najmłodszych czeka specjalny słony Dzień Dziecka. Oprócz pobytu w Komorze Ważyn, czyli solnej sali relaksu z placem zabaw, odbywać się tam będą zajęcia plastyczne i taneczne, animacje oraz spotkania z historycznymi postaciami z kopalni soli. Dla dzieci przygotowana będzie wata cukrowa oraz słony popcorn. Bilety dostępne na stronie Kopalni Soli w Bochni.

Wieliczka w Dzień Dziecka zaprasza do Tężni Solankowej

Wieliczka aż dwa dni będzie obchodziła Dzień Dziecka. 1 i 2 czerwca, po pobraniu bezpłatnych biletów, będzie można wejść do Tężni Solankowej oraz dostać loda gratis. Bilet upoważnia również do darmowego deseru w Restauracji Grand Sal. Informacje o biletach na stronie Kopalni Soli „Wieliczka”

W Olkuszu Silent Disco i pokaz laserów

Święto Srebra, czyli Dni Olkusza, to moc atrakcji dla najmłodszych oraz tych nieco starszych. W pierwszy weekend czerwca Srebrne Miasto zaprasza na liczne występy artystyczne, specjalne pokazy taneczne, a także występ gwiazd: zespołów Enej i Pectus. Na zakończenie pierwszego dnia odbędzie się Silent Disco, a drugiego pokaz laserów. Przez cały weekend działać będzie wesołe miasteczko oraz stoiska, natomiast drugiego dnia będzie można sprawdzić swoją kondycję fizyczną podczas rodzinnych rozgrywek sportowych.

Sara James w Rabce-Zdroju

Największe przeboje Sary James, uczestniczki 19. Konkursu Piosenki Eurowizji dla dzieci, będzie można usłyszeć 31 maja w Rabce-Zdroju. Specjalny koncert w rabczańskim amfiteatrze rozpocznie się o godz. 19. Wstęp wolny.

W Skawinie cyrkowy Dzień Dziecka

Skawina na Dzień Dziecka przygotowała cyrkowe atrakcje. Najmłodsi będą mogli uczestniczyć nie tylko w spacjalnym piana party, ale także podziwiać ekwilibrystyczne umiejętności szczudlarzy. Niezwykłe atrakcje przygotowała także skawińska Miejska Biblioteka Publiczna, a policjanci z Krakowa opowiedzą o swojej pracy. O godz. 21 zaplanowano seans plenerowy – na wszystkich czekać będzie „Gang zwierzaków”.

Szalony Dzień Dziecka w Wadowicach

Szalony Dzień Dziecka w Parku Miejskim w Wadowicach to dzień pełen radości i szaleństw. W programie występy grup tanecznych, pokaz taekwondo i koncert. W tym specjalnym dniu nie zabraknie również gier, zabaw, dmuchańców oraz wielu konkursów z nagrodami. Dla najmłodszych lody i wata cukrowa gratis!

Sucha Beskidzka z „Szelmostwami lista Witalisa”

Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej zaprasza na dziecięcą ucztę teatralną. Przedstawienie „Szelmostwa lista Witalisa”, które rozpocznie się 1 czerwca o godz. 12. autorstwa Jana Brzechwy to sztuka dla dzieci, ale też dla rodziców. Bilety w cenie 10 złotych dostępne na stronie Centrum.

Drewniane magnesy na Mosornym Groniu

W karczmie na Mosornym Groniu Dzień Dziecka najmłodszym upłynie na kreatywnych aktywnościach. Od godziny 11 do 14 dzieci będą malować drewniane magnesy i zabawki, które potem zabiorą do domu. W ten dzień dziecięce menu 20% taniej.

W Dzień Dziecka Kraków kołem się toczy - i nie tylko

Kreatywne warsztaty, gry, zabawy, koncerty,  nauka nowych technik plastycznych, niezwykłe gry terenowe, poszukiwanie skarbów – Kraków dla najmłodszych przygotował moc atrakcji.

W kompleksie Fabryczna City w Cook Club można zapisać się na kulinarne pokazy i warsztaty. Podczas pokazów będzie można zobaczyć m.in. jak robić pizzę, domowy makaron oraz słodkości. Natomiast na warsztatach dzieci będą gotować i uczestniczyć w kreatywnych zabawach. Będzie też specjalny poczęstunek.

Teatr Groteska w Dzień Dziecka kusi przedstawieniem „Piękna i bestia”. Tę ponadczasową baśń przygotowano w formie musicalu z muzyką stylizowaną na XVIII stulecie.

W Klubie Skotniki, od godziny 14 do 18, na najmłodszych czekać będą dmuchańce, ścianka wspinaczkowa, kącik kreatywnego dziecka, animacje oraz malowanie twarzy.

Muzeum Krakowa w Dzień Dziecka organizuje w swoich oddziałach mnóstwo aktywności. Ich motywem przewodnim jest koło, a więc i harmonia, równowaga oraz nieskończoność. Świętowanie Dnia Dziecka „Kraków kołem się toczy” trwać będzie dwa dni - 1 i 2 czerwca - natomiast bilety należy rezerwować wcześniej za symboliczną złotówkę (do 18 roku życia).

1 czerwca można będzie wybrać się na spacer po Starym Mieście, dowiedzieć się coś więcej o klombach w Parku Bednarskiego, nauczyć się grać w żydowskie gry bazujące na kołach, upleść własny wianek, a także wypalić obraz techniką pirograficzną. W Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego o godzinie 16 rozpocznie się „Wspólny czas wokół ogniska”, na który wstęp jest wolny. Dzieci będą mogły się wspólnie bawić, natomiast w ognisku będzie można przyrządzić przyniesione jedzenie.

Z kolei 2 czerwca w Pałacu Krzysztofory rodzice będą mogli przenieść się do swojego dzieciństwa, gdyż odbędzie się tam pokaz dawnych, kultowych bajek. W Rynku Podziemnym dzieci poszukają okrągłych znalezisk archeologicznych, a w Muzeum Nowej Huty spotkają się z kotkiem Włodkiem. Muzeum Krakowa świętuje 125 lat istnienia, dlatego też, aby uwiecznić ten historyczny moment, grupa dzieci wysłucha historii powstania muzeum, a w kolejnej części stworzy i ofiaruje laurkę urodzinową dla Muzeum. Niezwykłą integracyjną atrakcją będzie też „Wielkie malowanie kredą” na placu przed Muzeum Nowej Huty.

Zapraszamy do Małopolski, zapraszamy do Krakowa. Atrakcje czekają na wszystkie dzieci – te najmłodsze i te nieco starsze!

Multimedia


 
Kostenlose App VisitMałopolska herunterladen
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Verknüpfte Assets